Kuldne Gepard OÜ

Lihtne ja kodune

   Avaleht      Mis meelitab vargad sinu koju.
 
Ellujäämiskursus majanduskriisi tingimustes ehk mida õpetatakse rikkale idanaabrile.
Andrei Iljitšov. (tõlge vene keelest)


 
Mis sunnib varast huvi tundma, mis on korteri ukse taga?
 
Esiteks liiga nõrk või liiga tugev uks. Esimesel juhul tekib vargal mõte kergest saagist: lihtne jalahoop luku alla ja asu head-paremat kokku korjama. Olgugi, et selline korter ei sisalda tavaliselt suurt saaki, ei vaja ta ka pikaajalist ettevalmistust varguseks. Eriti tõmbavad sellised viletsad uksed algajate varaste, narkomaanide ja alaealiste huligaanide tähelepanu, kes tegutsevad juhusliku mõtte ajel: nähti hingedel vaakuvat ust, veenduti, et korteris kedagi pole, tõugati veidi kõvemini, kahmati, mis näppu sattus, ja joosti minema.
 
Teisel juhul kutsub varast ligi hästi turvatud terasuks. Kusjuures mida parema uksega tegu, seda suurema saagi lootus vargal tekib. Kui ta vaatlused kinnitavad esialgset saagilootust ja kui ta on piisavalt nutikas ja järjekindel, siis arvan, et Teie korter on määratud röövli saagiks.
Ja sellest ei päästa isegi pangaseifi laadne uks.
 
Tean mitut juhtu, kus röövlid surusid tungrauaga ukse kõrvalt välja mõned tellised ja pistsid käe läbi ava ning avasid ukse lukud seestpoolt. Või sisenesid naabrite juurde ja  viisakalt vabandades ning isegi andes raha tehtud ebamugavuste eest sulgesid end vannituppa ja puurisid akna neid huvitavasse korterisse. Omanik tuli koju, avas puutumatult kinnise ukse ja avastas selle taga tühja korteri.
 
Nii et kui kellegi on väga vaja, siis leiab ta ikka mingi mooduse sisse pääsemiseks.
Ei saa ju kogu korteri seinu katta terasplaatidega. Peale selle võib ju alati ära oodata peremehe tuleku ja mõjutada teda omaenda võtmetega korteriust lahti tegema. Seetõttu on kasulik, kui korteril on välisuks, mis ei erine naabrite omast. Selline keskmine, ei vilets ega väljapaistev, ja kui siiski terasuks, siis maskeeritud tavaliseks ukseks.
 
Häid mõtteid tekitavad varastes akende ees olevad trellid, kui need pole pandud esimesele või viimasele korrusele. See võib tähendada, et selles korteris on midagi väga hinnalist, kui omanikud end nii hoolega kindlustavad. Oma oletusi tõendada või ümber lükata aitab vargal akende jälgimine. Vilunud vargale piisab tükikest tapeedi või laelühtri nägemisest, et nende järgi määrata korterielanike varanduslikku seisu.
 
Seega, kui teie korter on pungil täis kalleid asju, ärge unustage akendele ette panna pakse kardinaid. Äärmisel juhul, kui armastate värsket õhku, võite ka  õhemad kardinad ette panna, kuid siis suunake aknalaualt neile tugev laualambi valgus.
 
Eelistage heledaid kardinaid, mis peegeldavad valgust ja muudavad sellega kardinad läbipaistmatuks. Veel paremad on ribikardinad, nad ei lase korterisse vaadata ja lasevad õhku läbi.
 
See, et teie maja akende vastas pole hoonet, ei tohiks teid ettevaatamatuks muuta. Tänapäeva varas võib olla varustatud sama hea tehnikaga kui harrastusastronoom ja kusagil kilomeetri kaugusel kõrghoone pööningul istudes võib ta vaadata teie korterisse väikesest teleskoobist.
 
Mõned rikkad on röövlite segadusse ajamiseks sisustanud võõrastele nähtavad korteriosad lihtsa mööbliga. See oleks muidugi väljapääs, kui aknad oleks ainuke info hankimise allikas. Korteri väärtust võib määrata ka näiteks märgates õues kalli antiikmööbli mahalaadimist. Kindlaks tehes, kust pärineb prügikastis kalli kodutehnika papptaara, või veel kallimate juveeliehete karbikesed.
 
Mõned "tarkpead" oskavad koos karpidega välja loopida ka ostutšekke. Ikka selleks, et vargal oleks selgem ülevaade, milline varandus teda korteris ootab.Taara tuleks kindlasti rebida pisikesteks tükkideks ja ostutšekke tervetena prügi hulka mitte panna.
 
Ei tohi jätta rendiettevõttele, kalli tehnika remonditöökodadesse ja karusnahaateljeesse, kus te oma naaritsakasukale nööbid ette õmblesite, oma passiandmeid või teiste dokumentide andmeid, mille järgi on võimalik teie aadressi kindlaks määrata.  Suurustage vähem oma vastostetud asjadega, suurustamine tekitab kadedust, kadedus aga toob kuriteo.
 
Peale abipakkumise antiiktugitoolide mahalaadimisel ja antiigioksioni arvete koopiate otsingute prügikastides võib rikka kliendi arvatava varanduse välja arvestada ka kaudsete tunnuste abil, mida üldiselt võib kokku  võtta sõnaga "elustiil". Elustiil pole rahakott, mida taskusse saab peita.
 
Toon mõned tunnused, mis võivad tähelepanelikule inimesele palju öelda teie majandusliku heaolu kohta.
 
Kindlad tunnused
 
Nagu eespool kirjas: terasuksed, luksuslik sisustus, kolm telekataldrikut rõdul, kallis auto maja ees jne räägivad paljugi.  Mingil moel räägivad teie sissetulekust ka riided, mida teie pere kannab. On selge, et kui teil on seljas pintsak, mis maksab 8000 krooni ja sõrmes briljantsõrmus, siis kindlasti võib teie kodust leida palju rohkem kui ainult reformvoodi ja isiklike asjade kapike selle kõrval.
 
Huvitatute tähelepanu võib köita ohjeldamatu rahakulutamine poodides, restoranides, sagedased takso väljakutsed, avalik suurte rahapakkide ülelugemine pankades ja rahavahetuspunktides. Paljuütlev on teie koera tõug ja selle hind. Kõnekad on kallid hobid, näiteks golf, jahid ja jahtklubid ning teised kinnised klubid.
Kõik need ilmingud korjavad nagu näitusmüügile kokku suure hulga potentsiaalseid ohvreid.
 
Tõsi, tavaliselt need ohvrid ei ela korrusmajade korterites ja oma eramud kindlustatakse nagu kindlused. Nemad võivad endale lubada naudingut oma rikkust kõigile välja näidata. Aga kui te pole veel piisavalt rikas, et kindlustada enda ja oma vara ja te püüate lihtsalt järgi ahvida tõeliselt rikkaid, siis ausõna, parem kui te väldite näitusmüüke, esitlusi ja bankette. Katsuge samuti eemale hoida odavatest diskoteekidest ja klubidest.
 
Tihti teevad kannatanud avalikke väljanäitusi oma rikkusest, lihtsalt kutsudes kurjategijaid oma maja külastama. Rikkamad annavad avalikke tele- ja leheintervjuusid, kutsudes kurikaelu just neid paljaks varastama. Ei tasu pasundada oma majanduslikust edust, kui te ei ela kindluses, mille ümber on neljameetrine kindlusemüür ja mille vallikraavis ei uju verejanulised krokodillid.
 
Kes on vaesemad, reklaamivad ennast kuulutustes nagu "Ostan auto, kodutehnikat, antiikesemeid (odavat mitte pakkuda)" jne. Kui te tahate osta kalleid asju, siis on teil ju raha.
 
NB! Kui ilma kuulutuseta ei saa, siis katsuge kokku leppida tuttavatega või äärmisel juhul selgitage, et telefoninumber kuulub vahendajale. Kliendiga ostust-müügist rääkides ei tasu mitte mingil juhul öelda oma aadressi isegi kaudselt mitte.
Ärge pühendage võõraid oma elu üksikasjadesse, nende kaudu võib kindlaks teha teie kohta ülejäänud andmed.
 
Eriti ohtlikud on kuulutused "Annan tagatise vastu laenu", või "Ostan viietoalise korteri kesklinnas". See on sama hea kui teatada: "Mul on palju liigset raha ja üritan rahast kiiresti lahti saada". Teid aidatakse kindlasti.
 
Samavõrra reklaamivad teie luksust kullatud nimesilt uksel, automaatvastajas kõlav tekst, mis loeb üles kõik teie tiitlid ja ametid (välja arvatud aastasissetulek). Näiteks "Advokaat" tähendab on raha. "Advokaatide kolleegiumi esimees" tähendab, et on olemas suur raha.
  
Täpselt samamoodi jutustavad teie rikkusest visiitkaardid, mis loevad üles teie ametid ja sellega koos sissetuleku. Ja et vargal oleks kergem, on kohe samas toodud ka kodune aadress ja telefon. Ilmaasjata näitate. Aitab ju töötelefonist või kontakttelefonist. Aga sellele, keda usaldate, võite oma telefoni käsitsi kirjutada. Ja ärge jagage oma visiitkaarte ükskõik kellele.
 
Vaatame nüüd seda tuttavate ringi, kes teid ümbritseb. Just nende hulgas on tavaliselt tahtlik või tahtmatu informaator. Kõigepealt teie ise. Pole hullemat harjumust kui ohjeldamatu kiitlemine vähetuntud seltskonnas.Te võite oma luksusega ja tehnika headusega kiideldes kuulajate kujutlusvõime nii üles kütta, et teile tullakse juba homme  "külla".
 
Ühel mu tuttaval , kes armastas peolauas kiidelda, viisid vargad ukse õue ja  kiidukuke lubatud rikkuste puudumise peale vihastades lõhkusid ära kogu korteri mitte just kõige uuema mööbli. Mõttetu vale sai teenitud karistuse. Õigus ju, ära lobise, ära raiska hõivatud inimeste aega tühja-tähjale rikkaliku saagi asemel.
 
Järgmine teadjate ring - lähisugulased, sõbrad ja naabrid. Siit lekib info kõige rohkem naiste ja laste kaudu. See võib olla liigset uudishimu tekitav kallis laste riietus. Kahjuks ei oska uued ärimehed tihti kulutada raha elulistele väärtustele, vaid kulutavad seda asjadega uhkustamisele, mille tõttu saavad ka kannatada.
 
Kui lääne miljardärid eelistavad vaoshoitud riietusstiili, mida märkasid juba Ilf ja Petrov oma raamatus "Ühekorruseline Ameerika", siis meie omad, kannatades varustajate kompleksi all, ajavad endale ja oma lähedastele selga kõik, mis võimalik ja selle peale veel kõik, mis pole võimalik. Kopranahast kasukaga daam, kelle käe otsas ripub mägilambanahast mantoos tütar, toob kurjategija kindlalt ihaldadtud ukse juurde, mida jääb üle ainult avada.
 
Peale selle on naistel ja lastel keel, mida nad ei oska sugugi hammaste taga hoida. Lapsed armastavad nagu täiskasvanudki kelkida ja võivad paljugi huvitavat oma tuttavatele rääkida. Need omakorda oma tuttavatele ja lõpuks imestame, kust vargad nii täpselt teadsid, kust mida kaasa võtta.
 
Ei tasu lapsi kiitlema õpetada (kasulik on ka endal sellest hoiduda). Ei tasu riietada neid nagu Pariisi mannekeene, sellega panete ohtu ka nende tervise ja elu, provotseerides tänavaröövi! Ja sisendage lastele, et nende lobisemine võib saada mitte ainult nende vaenlaseks, vaid ohuks kogu perele.
 
Mis puutub sõpradesse, siis on soovitav neid hankida (ainult mitte ostmise mõttes) vaeses nooruses, et võiks neis täiesti kindel olla. Väga tihti muutuvad värskeltleitud ärisõbrad ja boheemlaselu kaaslased kõige ohtlikumateks varaste suunajateks. Ja seda otseses mõttes, saades teatud protsendi varastatud asjade väärtusest. Tänases Venemaa kauboikapitalismi äris puudub mõiste "sõber", äärmisel juhul võib määratleda  tuttavaid kui "piiratud vastutusega seltsimehi". Muide, needsamad ASid ja OÜd võivad samuti olla sissetulekute infolekke allikaks.
 
Läheme nüüd potentsiaalsetest lähiringkondadest  informaatoritest sõprade ja lähisugulaste näol kaugemale. Majas või korteris toimetava teenindava personali juurde. Varakat inimest ümbriteb terve hulk teenijaid. Need on paar korda nädalas tulevad koristajad, juuksurid, võõrkeelte ja muusika õpetajad, massöörid,mööblivalmistajad, maalrid jne.
 
Mida tihemini avaneb sinu kodu uks, seda suurem on võimalus, et sisenejate hulka satub suli või lihtsalt liialt lobisev inimene, kes teatab sõpradele: "Oi, millist korterit ma nägin!"
 
NB! Igal juhul tasub inimesi, keda palgatakse teie majja või korterisse  erinevaid töid tegema, valida tuttavate soovitusel, mitte juhuslike kontorite või kuulutuste kaudu leherubriigis "Pakume teenust".
  
Väga rikaste inimeste uusi töölisi kontrollib tavaliselt valve. Vähem rikkad peavad sellega ise tegelema. Mõnikord tasub töötajate aususe kontrolliks jätta mitte väga nähtavale kohale hinnaline ese. Kui see kaob, on sellisest "teenindajast" kasulik otsekohe vabaneda.
 
Sama eesmärgiga on mõtet korraldada uuele teenijale lobisemishimu test. Rääkides elust tund-paar teile soovitatud inimesega. Kui teie uus teenija lobiseb kergesti võõrastest saladustest, siis sama kergelt lobiseb ta ka teie saladusi. Kasulik on suhelda uue töötaja eelmiste tööandjatega. Lühikese vestluse käigus võite teada saada palju kasulikku ja ootamatut informatsiooni.
 
Kolmas ring inimesi, kes teie majja või korterisse sisenevad, on erinevatest riiklikest ja erakontoritest. Need on kohaliku elamuvalitsuse  santehnikud, elektrikud jt ametnikud, postiljonid, piirkonna miilitsad, agitaatorid, kindlustuskompaniide agendid. Kõik nad on informatsioonilekke seisukohalt ohtlikud.
 
On teada palju juhtumeid, kus kohalik santehnik või piirkonna terapeut tööst vabal ajal teenib lisa kuritegeliku grupeeringu informaatorina. Näide kindlustusagendist, kes otsib järjekordset "kuldvasikat", muutus klassikaks peale filmi "Ettevaatust, auto!".
 
Rangelt võttes on ohtlik iga siseneja, kel on võimalus hinnata korteri sisustust. Mida vähem neid on, seda rahulikum on teil elada.
 
NB! Võttes vastu võõraid külalisi või neidsamu miilitsaid, santehnikuid, postiljone, püüdke nende liikumist korteris piirata üheainsa spetsiaalselt selleks ettevalmistatud toaga.
  
Mida vähem nad näevad, seda rahulikum on teil magada. Kui uksed teie tubadesse on pidevalt avatud, siis püüdke mööbel asetada nii, et esmapilgul poleks nähtaval kõige uuemad ja luksuslikumad esemed. Samal eesmärgil on tundmatut inimese külaskäiku oodates kasulik silma alt ära korjata eriti kallid ja tähelepanu köitvad asjad.
 
Laste sõpru, keda on kõige raskem võõrast rikkusest lobisemisest hoiduma sundida, on kasulik sulgeda lastetuppa, piirates korteris kolamist. Eriti ohtlikud on juhuslikud napsukaaslased ja mitte vähem juhuslikud seksuaapartnerid. Need võivad mitte ainult vihjeid anda, vaid ise põhjaliku puhastuse toime panna. Peamine on see, et nad ei riski peaaegu mitte millegagi, sest vaevalt tuleb ülejoonud korteriperemehel nende nägu hommikul meelde isegi peale ärajoodud kaht liitrit kurgisoolvett.
 
Nüüd vaatleme kaudseid tundemärke, mille järgi kurjategijad saavad määrata kortereid, kus peremehi pole kodus. Valveta jäetud korter on üks ja sugugi mitte ainuke faktor, mis provotseerib vargusele. Vargale pole suuremat naudingut kui röövida korterit kartmata segamist.
  
NB! Teie pikast kodunt äraolekust räägivad tähelepanelikule inimesele õhtust õhtusse pimedad toaaknad, palavaga suletud õhuaknad, kuude kaupa pesemata aknad, pidev kuivava pesu puudumine rõdul, reklaamist pungil postkast, paigalseisev number elektriarvestis ja kuivanud lilled rõdukastis.
 
Heaks varaste kutsumise viisiks võib lugeda ajalehekuulutust "Annan koera ära puhkuse ajaks" või kirjakest uksel, mis ütleb: "Sõbrad, pidu jääb ära, sest pidin kiiresti ära sõitma. Tulen homme." Varast korterisse kutsuda võib ka rõõmsalt kõigile ümberkaudsetele oma eelseisvatest puhkuseplaanidest rääkides.
 
Mulle räägiti, kuidas üks tark varas armastas sõita rongides, kus lõdvestunud, puhkusemõtetes kupeenaabrid südamlike reisijuttude käigus rääkisid talle põhjalikult oma varadest, kus nad elavad ja kuidas neid on kõige lihtsam paljaks varastada. Varas jättis kõik meelde, astus lähimas jaamas maha, sõitis tagasi linna, kust teekaaslased olid tulnud ja tegi tühjaks peremeesteta korteri. Avaldus miilitsasse laekus alles kolme nädala pärast, kui omanikud puhkuselt tagasi tulid.
 
Peremehe lühikesest korterist äraolekust võib teada saada, pannes kirja kõikide majaelanike minekud-tulekud. Või kuulates telefoni automaatvastajat. Seetõttu ei tule automaatvastajasse, selleks et see tühja korteri juurde ei juhatataks, sisestada tekst sõnumiga, et peremees on kodunt ära, vaid näiteks rääkida ametliku häälega, et number on ajutiselt keskjaama poolt välja lülitatud liinirikke tõttu või arve maksmatajätmise pärast.
 
Pikk telefonihelin korteris võib samuti viidata peremehe kodunt äraolekule. Seepärast tuleks ära minnes telefonihelin teha vaikseks või üldse telefon välja lülitada. Vargusohtu suurendab elukoht majaderea lõpus (hea ligipääs), vargused toimuvad tihemini kui tänava keskel majade vahel. Samuti soodustab vargust kerge ligipääs korterile kas rõdu, mõne akna ligidal kasvava puu kaudu või on akna kõrval tuletõrjeredel.
 
Ja viimaks on ka võimalik otsene rünnak, kurjategija küsib teilt otse, kuna olete kodus ja kuna ei ole ja teie talle ausalt vastate. Näiteks helistatakse teile kohalikust telefonikeskjaamast ja teatatakse midagi sellist" Meil on käsil telefonivõrkude ümberkalibreerimine, Kuna olete kodus? Aga homme? Aga ülehomme? Kas veel keegi on kodus? ja teie ausalt selgitate kuna olete ja kuna teid pole kodus.
 
Kurjategija võib esineda ka agitaatorina, tuletõrjeinspektorina või peaarhitektina kes kontrollib korteri seinte läbivajumist. Tihti langevad selle kavaluse ohvriks just lapsed kes vabandavalt selgitavad, et "isa ema pole lõunani kodus, vanaema samuti ja ise lähen kella kaheni kooli."
 
Suurema usutavuse saavutamiseks võib varas sulgeda teile gaasi, (siis esineb ta telefonis Gaasifirma esindajana, kas teie pliit töötab?), või rikub televiisoriantenni (siis on ta antennifirmast - televiisor töötab? Ei tööta? Kas te teate et oma sisseviiguga rikkusite ära ühiskaabli? Tuleb parandada! Kuna koju tulete?...) Ja tõepoolest pole gaasi ja televiisor ei näita.  Uinutatuna tegelikust reaalsusest teatate oma äraoleku pikkuse ja aja.
 
Jutustan veel ühe anekdootliku juhtumi mis tühjendas ühe uusrajooni terve kvartali lihtsameelsetele kodused väärtesemed ja asjad. Tulles ühtul töölt leidsid majaelanikud välisustelt korralikult trükitud sildid "Vastavalt Linnavalitsuse Epidemoloogiajaama korraldusele toimub teie majas kohustuslik lutikate ja Tarakanide tõrje. Kõigil elanikel olla kodus 12 kuupäeval kella 13 kuni 16 ni. Äraolekul asetada korterivälisukse kõrvale 3 liitrised purgid mürgi jaoks). Ja käskudega harjunud elanikud asetasid purgidnagu majakad uste taha märkimaks äraolekut. Ja vargad nagu lubasid 13 - 16 ni ka korterid tühjaks tegid.
 
Lõpuks on olemas ka aktiivseid meetodeid lihtsameelsete korteriomanike kodudest väljameelitamiseks. Ühte sellist kasutasid meie röövlite ameerika kolleegid, millest juba ammustel aegadel kirjutas "Za rubezom". Abielupaarile tuli posti teel kiri kahe piletiga esinduslikule etendusele ja kaaskirjas oli lisatud "Arvake ära kellelt?" Abikaasad mõistatasid mõistatasid ja läksid etendusele. Peale etendust koju jõudes oli steriilselt tühja korteri põrandal veel üks kirjake "Nüüd te teate, kellet olid piletid. Aitähh!" Kurjategijate ajud ei väsi ja lihtsameelseid jätkub nii siin kui sealpool ookeani.
 Nii et mõelge enne kui vastu võtate anonüümseid heategusid või räägite telefonitorusse oma tulekute minekute aegasid. Parem olla ettevaatlik kui kerjus.
 
Mida teha et teie korterit ei varastataks tühjaks?  
 
Selleks et mitte äratada varaste tähelepanu oma korterile on vaja:
 
Panna korteri välisukseks keskmiselt lihtne uks nagu naabritel ja mitte panna ustele silte oma ametiga.
Sulgeda aknad läbipaistmatute kardinate või ribikardinatega.
Näidata korterit seestpoolt ainult tuttavatele kelle peale olete kindlad.
Õpetage lapsed vaikima perekonna heaolust.
Püüdke mitte välja näidata oma tegelikku rikkust.
Võtke tööle teenijaid, massööre, ehitajaid ainult tuttavate soovituste kaudu, kontrollige alati uute tööliste ausust.
Ärge laske korterisse teenindussfääri inimesi (telefonivõrgu töölisi, televisoonikaabli töölisi jne kui te pole neid välja kutsunud)
Ärge laske korterisse riigiteenistujaid (politseid, tuletõrjet jne ) kontrollimata nende dokumente.
Ärge vastake telefoniküsimustele mis puudutavad teie elukorraldust ja eluaset.
 
Ei tohi:
 
Anda kuulutusi kallite esemete ostuks, lisades oma telefoni.
Loopida prahi hulka kalliste esemete pakendeid ja ostutšekkide koopiaid.
Jätta automaatvastajatesse sõnumeid mille järgi saab otsustada, et teid pole kodus.
Rääkida juhuslikele inimestele (aga parem ka kõigile teistele) rikkustest, mis on teie kodus ja sellest kuna teid pole kodus.
Ärge laske oma koju juhuslikke ja tundmatuid inimesi.. Sealhulgas politseinikke, postiljone, reklaamiagente, agitaatoreid jne.