Kuldne Gepard OÜ

Lihtne ja kodune

   Avaleht      Teritamine
 
 
Teritamine Tallinnas Mustamäe tee 12

Kõiki teritamist vajavaid esemeid võib saata üle Eesti Smartpostiga Merimetsa selverisse, arve saadetakse meilile ja pärast selle ülekandmist on järgmisel päeval teritatud esemed kohalikus Smartposti pakiautomaadis või lähimas postkontoris, saatekulud lisatakse arvele. Täpsemat teavet saab meili teel.

kuldne.gepard@gmail.com

Nugade teritamine
Pikaajalise4 koduse teritamise tulemusel muutub noa tera sakiliseks ja teritusnurk nüriks. Tuleks tera järele aidata, õhemaks teritada ja sälgud välja käiata. Teritamine toimub madalate pööretega lihvketastega või vesikäial Tormek 7, mis ei kuumuta nuga.
Siis saab jälle tükk aega terituspulka kasutada või luisuga teritada. Tera silumine ja õhemaks teritamine kodustel kööginugadel maksab  0,50 - 2,5 €
Kokanugade teritamine maksab 2-3,5€ olenevalt suurusest, kõikidel kokanugadel eemaldatakse käiamiskrassid ja tera viimistletakse Jaapani vesiluisul üliteravaks.
Jahinugadel lihvitakse samuti tera õhemaks ja silutakse sälgud, peale seda teritatakse käsitsi Jaapani vesiluiskudega nii teravaks kui materjal võimaldab. Hind 2,5-5 € 
Kokanoa teritamine, fileerimisnoa teritamine, kalamehe noa teritamine, taskunoa teritamine, keraamilise teraga noa teritamine, nahanoa teritamine, Jaapani kokanugade teritamine.


Hakklihamasina nugade teritamine.
Hakklihamasina nugadel kipuvad välimised otsad nürinema ja ümaraks kuluma, mille tõttu sitked sooned keerduvad ümber noa ja nuga ei lõika. Koos noaga tuleb töökotta tuua ka aukudega ketas mille vastu nuga käib. Pahatihti on nuga söönud kettale sisse ja ketas pole sirge, nuga ei liibu ketta vastu ja tulemuseks on jälle sooned ka kelmed ümber noa.
Kui ketas pole kulunud on noa teritamise hind 2,00€, ketas ainult kontrollitakse üle, kui aga kettasse on kulunud noa soon siis tuleb ketas sirgeks lihvida ja ketta lihvimise hind on 3,2€.
Ei ole soovitav tööd teha nüri lõikenoaga ja lasta konte hakklihamasinasse, eriti linnukonte.Kääride teritamine.
Käärid alates rätsepa professionaalsetest töövahenditest kuni kosmeetiku tillukeste käärideni vajavad samuti teritamist. Teritamise hind olenevalt suurusest ja otstarbest
1-5 €
Rätsepakääride teritamine, siksakkääride teritamine, kile lõikekääride teritamine, murukääride teritamine, hekikääride teritamine, plekikääride teritamine, küünekääride teritamine, kosmeetikakääride teritamine.

Juuksurikääride teritamine Hinnad soodsad.
Enamikku juuksurikääre saab teritada vastupidi kaubaagentide väidetele, et  teritada ei saa. Tõsi teritamine on teemantpastadega lihvimine spetsiaalsetel ketastel. Hind 6-12 € olenevalt taastamiseks kuluvast ajast.
 


Kosmeetiku nahatangide teritamine
Kosmeetikatange on eri suuruses ja erineva otstarbega, nahatangid, küünetangid jne.
Nahatangid on kasulik kohe peale ostmist lasta üle teritada ja lõiketerad paralleelseks lihvida, kui vastu valgust vaadata ei tohi kogu lõikepinna ulatuses valgust läbi paista, kui õhukest kilet lõigata ja tõmmata siis tangid peavad kilet puhtalt lõikama ega tohi venitades rebida, kui juba kilet lõikamise asemel rebivad on aeg teritama tuua. Teritatakse ootetööna, Teritamise hind. Ainult teritamine 3 €, Terade paralleelsuse taastamine lisaks 1€ ja kui tangiharud loksuvad siis kokkulöömine 1€ Aiakääride teritamine 2,00€ 
Hekikääride teritamine 3,20€Aianugade teritamine 2 € 
Pookimisnugade teritamine 2 € Muruniiduki terade teritamine 3,5€

Akuniiduki terade teritamine 3,5€ 

Saekettide teritamine 3,00 € 
Saeketi teritamine on ootetöö, suurema koguse korral ooteaeg pikem.